Забуті народи Європи – Гуцули

Гуцули живуть в Карпатах вздовж українсько-румунського кордону. Раніше вони мешкали, насамперед, в окремих віддалених одна від одної хатах з господарством на пагорбах, сьогодні також в містах і селах, розташованих вздовж річок. Традиційно гуцули живуть з лісової промисловості та вівчарства.

Багато традицій гуцули зберегли і донині: навесні, на свято вигону отар на полонину 80-річний головний вівчар Михайло збирає овець у селі та сходить разом з іншими вівчарями на високогір’я. Не тільки полонини, але й величезні ліси простягаються вздовж гір. Лісник розповідає про життя в лісі, у якому поряд з тваринами знайшли свою домівку і загадкові чарівні істоти. Дерево лісів карпатські жителі використовують для будівництва своїх помешкань, а також для виготовлення своїх традиційних музичних інструментів: майстер Василь виготовляє музичні роги та трембіти.

Інструменти слугували раніше зв’язком на полонинах, сьогодні цю функцію перейняли мобільні телефони, але трембіти збереглися як невід’ємна частина усіх свят: вони дають сигнал до старту при вигоні овець на полонину; у час Різдва трембіти супроводжують групи колядників, одягнених в народний стрій, які ходять від хати до хати зі звісткою про
народження Христа.

Також члени панк-фольк-гурту „КОРАЛЛІ” грають на трембіті, проте у них інструмент звучить дещо інакше…

Дивитись тут – http://www.ex.ua/49146215?r=82476,80934

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *