Hot! Цінність дружби

Дружба – цінність, яку завжди гучно та натхненно оспівували, однак значимість її сильно похитнулася, як і всі інші фундаментальні цінності сучасної європейської цивілізації, розхитані індивідуалістським егоїзмом тріумфуючої буржуазної постсучасності.

Адже після Бога й родини немає нічого важливішого за дружбу, цю основу всіх благородних вчинків та щедрих проявів людської волі. Але справжня дружба є зовсім не тим, до чого так часто сьогодні звужують її значення.

Проте, після Бога і сімї, немає нічого важливішого за дружбу, яка цементує всі гідні вчинки та прояви щедрості людини. Але дружба не є тим, до чого її занадто часто звужують.

Дружба – це не святково-нудна тіснота за столом ввечері щоп’ятниці та щосуботи, не цей убогий щотижневий зв’язок, що поєднує нас з якимись тінями, з якими розділяєш лише патетично спільну алкогольну самотність серед величезних гучних збіговиськ індивідуальностей, де можна бачитися, ніколи не зустрічаючись.

Ні, це не дружба. Дружба, це, мабуть, найчистіша форма буття, оскільки вона найбезкорисніша та вільна від свербіжу плотських бажань, пристрасті.

Дружбі не властиві пунктуальність або епізодичність, вона є однією з найрідкісніших незмінних величин буття. Будучи сильним та високим почуттям, дружба за своєю природою дуже вимоглива. Їй не потрібні докази, але вона, безумовно, живиться ними, оскільки дружбу необхідно підтримувати. Як і будь-яке серйозне почуття, вона не задовольняється словами та гучними промовами.

Не буває дружби без зусиль, без віддачі, без самопожертви.
Не дивно, що дружба часто невіддільна від політичної ангажованості, з якою у неї багато спільного.

Дружба – це співучасть, обмін, спільне бачення, яке підживлюють розділені гнів і бунт.

Це також прийняття недоліків і слабкостей іншого, але прийняття не легке й поблажливе, а навпаки – прийняття бойове й люте, націлене на виховання та виправлення іншого.

Дружба – це також уміння просити, тому що навіть найближчий та найуважніший друг, палко захоплений чимось, не завжди може перейнятися труднощами, стражданнями та очікуваннями іншого.

Увага, допомога, гроші, час, підтримка …у друга все можна попросити, і гордощі тут недоречні. Перед другом ніколи не принижуються.

Дружба вимагає взаємної щирості.

Дружба – це те, що залишається, коли все втрачено.

І якщо залишається дружба, втрачено не багато…

Зентропа

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *