Теологія визволення

Кожен активіст належить до однієї головної організації, і будучи її членом, прикриплюється переважно до неї, до тієї організації, що найкраще (чи найменш гірше…) відповідає його сподіванням та ідеологічним концепціям, і в якій він підпорядковується ( в усякому разі, він повинен це робити…) чіткій внутрішній ієрархії та різним зобов’язанням цього руху. Це не тільки звично, але й конче необхідно, щоб не потонути в цьому до трагічності сучасному синдромі «активного дилетантства», політичного споживання та грального активізму без правил та жертв.

Але така головна і центральна структура повинна сприйматися як «базовий осередок», а не як похмура фортеця, суворо незалежна, ексклюзивна, герметично зачинена, з непохитними стінами навколо своїх переконань та вимог.

Навпаки, такий «базовий осередок» є щедрою сім’єю, яка не повина вести боротьбу чи презирливо ставитися до своїх самовільних братів, кузенів за союзом чи навіть до дітей, що віддалилися від неї або на певний час заблукали.

Коли стоїш на краю безодні, коли кількість людей обмежена, сила лишається у з’єднанні, у взаємодії, в синергії, в союзі, у близькості до дірявих кордонів, а не в неспокої крихітних груп, не в міщанських розрахунках на стінах тієї чи іншої телефонної будки, що спрямовані на визначення незначної переважності. Коли впевнений в тому, ким ти є і чого хочеш, тоді взаємодопомога, прагматичний компроміс, союз, що залежить від обставин, практична підримка та співробітництво не є угодами із совістю.

Усвідомлюючи все те, що може розділяти, але завжди тримаючи в голові головну мету, активіст, який непокоїться про успіх справи, не буде нехтувати жодними засобами і посміється над етикеткою, коли зміст проекту або дії здадуться йому корисними та сприятливими.

Усе, що захищає та просуває традиційну сім’ю, заохочує порядок та соціальну справедливість, меритократію, все, що зміцнює нашу ідентичність, захищає й розвиває нашу культуру, піднімає людину над простим задоволенням інстинктів, є нашим.

Суперечки щодо деяких пунктів доктрин та деталей програм будуть врегульовані нами після того, як буде врятовано головне. Головне, інакше кажучи, певна ідея людини.

Зентропа

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *