Сила освіти

Якщо і можна говорити про якесь явище, яке характеризує сучасний світ, то ним без сумніву є крайня посередність, що обіймає кожен аспект нашого життя. Посередність була поставлена на саму вершину шкали цінностей, стаючи ціллю самою в собі. Політики стали виразниками тиранії системи парламентаризму, зачитуючи приготовані реферати та повідомлення; виразниками, які не в стані зробити нічого більшого, ніж озвучення перетравлених ідей ЗМІ.

З’явилися різноманітні міністри від релігії, котрі в своєму пошуку соціальних зв’язків в суспільстві, яке є духовною пустелею, можуть лише поборювати духовну ортодоксію дивакуватими ідеалами.

Технократи і володарі промисловості постійно з усіх сил намагаються переконати нас у тому, що їхня ліберальна ідеологія покращує якість нашого життя, що ми живемо на порозі нового Золотого Віку. Вони забули, що їхні обіцянки поступу завершилися в повних крові та поламаних кісток окопах Першої Світової війни.

В політиці, релігії та економіці можемо знайти не лише звичайну присутність посередності, але передусім її панування. Ця ненормальна ситуація може бути змінена лише Політичними Солдатами, метою яких є усунення посередності і заміна її якістю – на всіх щаблях суспільного життя. Така зміна вимагає розуміння залежності поміж освітою та боротьбою.

Під освітою ми не розуміємо лише оцінки паперових дипломів. Освіта – це щось набагато глибше, ніж шматок паперу – це глибоке знання реальності. Це є здатність оцінювати моральні, політичні і філософські принципи, на яких було побудовано великі культури.

Фундаментальним завданням рухів Третього Шляху є прищеплення загального погляду на світ. Це може наступити тоді, коли освіта буда віддана службі безперервної боротьби. Особа, яка з пам’яті цитує Тому Аквінського на латині, чи Шпенґлера німецькою є, звісно, інтелектуалом, але якщо ця чеснота, ці знання не стоять на службі духовно направленій Національній Революції, тоді вони марні. Це є певний потенціал, який щоб бути цінним, повинен бути живим, актуальним. Розкриття потенціалу справжньої освіти може наступити лише у боротьбі.

В суспільстві, де школи надають лише можливості для розваг, а не солідної освіти, кожен активіст, кожен симпатик національного радикалізму повинен взяти на себе працю самовдосконалення. Це включає в себе ознайомлення з літературою, яка містить справжні знання, а не такі, які отуплюють та відтягують від Правди. Це включає в себе самостійні навчання, роздуми та аналізи. Такий підхід, як наслідок, дає розкриття людини на ті цінності та ідеї, які до цього часу не сприймалися нею.

Дерек Холланд

Переклад з польської: Ростислав Іваник

Джерело: http://www.nacjonalista.pl/2010/12/10/derek-holland-sila-edukacji/

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *