Платформа глибинної екології

Арне Наесс, Джордж Сешенз

1. Благоустрій та процвітання людського і нелюдського (nonhuman) життя на землі є цінністю у собі. Цінність нелюдського життя не залежить від корисності, яку воно може мати для цілей і проектів людей.

2. Багатство та різноманітність форм життя сприяють реалізації цієї цінності і залишаються цінністю самі по собі.

3. Люди не мають права зменшувати це багатство і різноманітність, за виключенням задоволення своїх життєвих потреб.

4. Сьогодні втручання людини у нелюдський світ є надмірним і ситуація швидко погіршується

5. Процвітання людського життя і різноманітних культур сумісне з суттєвим скороченням людського населення. Таке зменшення також необхідне для процвітання нелюдського життя.

6. Відповідно, для глибоких змін сучасного становища, необхідно змінити політику. Політичні зміни впливають на основні економічні і технологічні структури. У результаті стан справ буде глибоко відрізнятися від теперішнього

7. Ідеологічні зміни головним чином полягають у визначенні якості життя (життя у ситуації властивої цінності (inherent worth)), замість наголошення на важливості все більшого зростання життєвого рівня. Буде усвідомлена глибока відмінність між життям, заснованим на накопиченні матеріальних благ і якісним життям.

7. Усі, хто погоджується з пропонованим принципами, зобов‘язані намагатися безпосередньо або опосередковано здійснювати необхідні зміни.

Джерело: Arne Naess, Georges Sessions. Deep Ecology Platform. (april 1984)

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *