Hot! Пентті Лінкола – ідеолог новітнього екофашизму

Каарло Пентті Лінкола (фін. Kaarlo Pentti Linkola) є радикальним фінським екологом і анти-індустріалістом, багато хто звинувачує його в екофашизмі через його надто активні дії щодо захисту та охорони навколишнього середовища.

Каарло Пентті Лінкола народився в 1932 р. в Гельсінкі. Закінчивши перший курс зоологічного факультету в Університеті Гельсінкі, він залишає навчання і вирішує стати вільним дослідником природи. У 23 роки він спільно з Олаві Гільдене пише орнітологічну книгу “Велика книга птахів” (фін. Suuri lintukirja). Першою політичною публікацією пана Лінколи став памфлет “За Батьківщину і людський рід” (фін. Isänmaan ja ihmisen puolesta), де він висловив захоплення німецьким націонал-соціалізмом, хоча надавав перевагу саме італійському фашизму за його соціальну політику у побудові корпоративної держави. У 1971 р. пан Лінкола вперше відверто висловився щодо своїх екологічних поглядів. І з тих пір є незмінним критиком сучасного способу життя і його руйнівного впливу на природу. Каарло Пентті Лінкола послідовно виступає проти імміграції, особливо мусульман та чорношкірих, технічного прогресу і демократії, пропагуючи євгеніку, евтаназію і стерилізацію неповноцінних осіб.

Саме за таку радикальну позицію пана Лінколу називають екофашистом. Але крім пустих слів і друкованих праць, він доводить свої ідеї власним прикладом. Екофашист Каарло Пентті Лінкола живе вкрай аскетичним життям в малонаселеному краю Фінляндії, у глибині боліт та лісів. У його будинку на березі озера немає водогону. Він не користується автомобілем – для пересування у пана Лінкола є кінь та велосипед, на яких він розвозить спійману рибу покупцям в сусідніх селах.

Pentti_Linkola_2

Цікавими є політичні та філософські погляди фінського екофашиста. В уяві Каарло Пентті Лінкола ідеальна держава – це жорстка диктатура, яка обмежує потреби людини щодо використання природних ресурсів. Адже ніхто інший, як людина, на думку пана Лінколи (і з цим, до речі складно не погодиться!), несе відповідальність за катастрофічний стан навколишнього середовища. “Homo destructivus” – так пан Лінкола характеризує сучасну людину. Перенаселення і божевілля технічного, а надто, комп’ютерного прогресу, не думає зупинятись, через що прирікає природу на неминучу загибель. У цих умовах, вважає пан Лінкола, немає іншого виходу як істотне зменшення популяції людських істот, відмова від сучасних технологій і повернення до більш природних простих форм життєдіяльності. Але це не означає повернення у Середньовіччя, або ще давніше – у палеоліт.

Критики як ліберальні, так і ліворадикальні частенько намагаються затаврувати Каарло Пентті Лінколу як мізантропа за його позитивне ставлення до війн, геноцидів, масових заражень вірусами та іншим речам, що призводять до смерті значної кількості людей. Однак, філософ впевнений у своїй правоті і має не мало прихильників як у Фінляндії, так і поза її межами.

save_the_nature

На жаль, досі українською не переведено жодної праці Каарло Пентті Лінкола, тому, спробую спочатку навести уривок з роботи фінського екофашиста, що стосується його бачення нового постіндустріального екофашистівського суспільства. Деякі пункти можуть здатися досить дивними і не з усім можна погодитися, однак, загальний вектор, безумовно, правильний. Пізніше, спробую подати власний переклад однієї з видатних праць пана Лінколи “Людська повінь” (англ. Humanflood).

Отже, для того аби можна зберегти і зменшити існуючу кількість населення Землі тільки за допомогою контролю над народжуваністю, то пан Лінкола пропонує:

1) Народження дітей має бути ліцензованим. Щоб збільшити якість населення, генетично або соціально неповноцінним буде відмовлено у відтворенні потомства, так, щоб ліцензії на дітонародження видавалися тільки якісним сім’ям.
2) Виробництво енергії має бути значно зменшено. Електрику дозволено застосовувати тільки для найбільш важливого освітлення і комунікацій – школи, лікарні, пологові будинки.
3) Їжа. Полювання слід зробити більш ефективним. Раціон харчування має включити щурів і безхребетних, аби всім вистачило м’яса. Сільське господарство буде зведено до маленьких немеханізованих одиниць. Всі людські фекалії використовуються як добриво (з досвіду курячого посліду та коров’ячого гною).
4) Транспортний зв’язок головним чином здійснюється на велосипедах і гребних човнах. Приватні автомобілі конфіскуються. Далекі подорожі здійснюються рідкісним масовим транспортом. На більшості доріг будуть посаджені дерева.
5) Міжнародні відносини. Вся масова імміграція і велика частина імпортної та експортної торгівлі повинні припинитися. Міжнародні подорожі дозволені тільки для невеликого числа дипломатів і кореспондентів.
6) Ділова активність переважно має припинитися. Виробництво буде вестися тільки з добре аргументованих причин. Все виробництво належить державі. Будуть вироблятися товари з великим терміном служби, і вони будуть зберігатися протягом кількох поколінь.
7) Освіта і наука. Освіта сконцентрується на практичних навичках. Всю конкурентну боротьбу слід вирвати з коренем. Технологічні дослідження зведуться до крайнього мінімуму. Але кожна дитина буде знати, як очистити рибу так, що б залишилися лише великі кістки.

Можна сказати, що сучасні методи захисту людини безсилі проти голоду. Будь-яка держава світу, на думку пана Лінколи, не здатна контролювати зростання свого населення. Фінський екофашист вважає, що людина надзвичайно експансивний вид, тому з деякими його індивідами слід поводитись як із тваринами, для цього і мають бути здійснені всі вище перераховані заходи. Саме так, на думку пана Лінколи, людство забезпечить себе існуванням на кілька тисячоліть, а не 100-300 років.

В історії людства ми є свідками запеклої боротьби проти природи з боку людини, це помилки нашої власної еволюції, особливо сьогодні, в епоху технологічного прогресу та комп’ютеризації. Природа має право захищатись, так і ми маємо право на виживання, але тільки разом: людина і природа, у такому синтезі можливе наше подальше співінування. Не природа для людини, а навпаки, так нас вчили мудрі попередники, такої ж думки дотримується фінський екофашист Каарло Пентті Лінкола.

Для всіх бажаючих, ознайомитись з діяльністю фінського екофашиста Каарло Пентті Лінколи: www.penttilinkola.com

Денис Ковальов,
спеціально для Zentropa.net

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *