Маніфест спільноти “Зентропа”

Зентропа

Створена корінними мешканцями Європи, розкиданими по всіх континентах, спільнота «Зентропа» базується на потрійному принципі: відданості, творення та надії.

- Відданості принципам честі, гідності, поваги, культури і товариства – невід’ємними складовими європейської людини, за які віддали своє життя велика кількість людей.

- Творення нових сукупностей аргументів, нових форм висловлення і політико-культурної агітації, нових взаємин між активістами.

- Надія не на характерне утопіям, остаточне і безповоротне настання нової доби кращого світу, а на ідею того, що люди самі ще здатні відкинути принципи їхньої епохи.

Творячи для нової спільноти чесноти, цінності та етику, які існують у цьому світі, позбавлені упереджень і причетності до нього, зентропісти намагаються знайти дорогу до кращого буття, рухомі Провидінням, але без його прямого впливу, кожного дня захищаючи шанс даний нам, щоб триматися на ногах, і честь взяти на себе зобов’язання допомагати іншим.

Знаючи звідки вони прийшли, і що вони собою становлять, активісти Зентропи не вважають себе ані сектантами, ані сповненими ненависті, вважаючи за краще політику прикладу, а не політику цапа-відбивайла. Беручи до уваги сильний вплив темних сил на людську натуру, констатуючи трагічну поразку утопій прогресистів, зентропісти сприяють і заохочують, швидше з обов’язку, аніж за уподобаннями, всілякі форми органів урядування та регулювання, здатних забезпечити придатне співіснування між сумами малих величин, між людьми. Пара, сім’я, клан, спільнота, народ, все що бере участь у становленні особистості, допомагає їй витягнути голову з бруду і дихати вільним повітрям, захищається зентропістами з наполегливістю, самовпевненістю і праведністю осіб, що борються за щоденне подолання самого себе.

Таким чином, клан зентропістів має на меті з одного боку, запобігти «оміщанюванню» членів організації зміцнюючи бездоганну матеріальну і моральну солідарність між ними, разом з тим, з іншого боку, намагаючись спровокувати у своїх учасниках усвідомлення нікчемності і порожнечі матеріального комфорту, а також смертоносно небезпечної думати про існування історичного прогресу, який перетворює сучасних людей на істот кращих за їх предків, а дітей сучасних людей на більш здатних до орієнтування в житті. Зентропісти також вважають себе ланкою у послідовності деякої концепції мислення властивого європейській культурі, для того щоб наступні покоління ще мали б можливість, засоби і знаряддя протесту, гордо, містично і високо несучи свій стяг.

Музикою, зображенням та промовою, метафізичною постановкою питання або релігійною практикою, іншими нерозкритими ще засобами і способами, Зентропа прагне відродити силу суспільних зв’язків, цю неймовірну і безкорисливу силу любові до ближнього, до тих хто, за межами всіх поверхових відмінностей, поділяє одне і те ж ставлення до світу. За спільноту людей, які міцно тримаються на ногах у метушні свята і в хаосі битви, одним словом – Зентропу!

Zentropa clan – головний сайт спільноти
FolkAdvance – ірландські побратими
Musta Sydän – центропісти Фінлядії
Zentropa Iberia – центропісти Іспанії

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *