Калі-Юґа

В багатьох історичних текстах, чи то західних чи то східних, неодноразово знаходимо згадки про темну епоху, епоху, що за багатьма ознаками дуже нагадує сучасну. Наведемо вам декілька уривків з Вішну-пурани, створеної багато тисячоліть тому, де завчасно була описана ця епоха, епоха Калі-юга.

“Раси слуг, вигнанців та варварів захазяйнують на берегах Інду, Дарвіку, Чандрабхагу та Кашміру (…) Правителі [цієї епохи], що пануватимуть [тоді] на землі, нещадно (…) відбиратимуть майно в своїх підданих. Не маючи досить могутності, більшість з них стрімко підноситиметься, і так само стрімко падатиме. Життя їх буде коротким, а бажання ненаситними, душі їх не знатимуть жалю та співчуття. Змішавшись з ними, народи різних країн наслідуватимуть їх приклад.”

“Владною кастою стане каста слуг.”

“Власники майна [вайшья] покинуть сільське господарство і торгівлю та зароблятимуть на життя, як слуги або виконуватимуть механічну працю” [пролетарізація та індустріалізація].

“Здоров’я [внутрішнє] та закон [відповідний власній природі, особистий шлях: свадхарма] занепадатимуть доти, доки світ цілком не перекрутиться. Лише володіння майном визначатиме статус [кількість доларів – економічні класи]. Єдиним мотивом благочестя буде бажання зберегти здоровя [фізичне], єдиним звязком між статями стане фізичне задоволення, єдиним шляхом до перемоги у змаганнях шахрайство.”

“Землю цінуватимуть лише за мінеральні скарби” [хижацька розробка надр, загибель священного культу землі].

Церковний одяг замінить духовний сан.

“Слабкість стане єдиною причиною підкорення” [боягузтво, занепад понять вірності та честі у сучасних політичних формах].

“Просте вмивання [позбавлене сили справжнього ритуалу] означатиме очищення [рятівний ритуал святих таїнств, чи вище він за сучасний?]“.

Раса втратить дар народжувати богів.

“Збиті з пантелику єретиками, люди питатимуть: яку силу мають ці історичні вірування? Що таке ці боги, що таке надлюдина [брахман]“?

“В темну епоху зникне шанування кастового розділення, порядку та закладів [традиційних]“.

“За цих часів шлюб не матиме сенсу ритуалу, а норми, що пов’язують учня та духовного наставника втратять силу. Існуватиме думка, що будь-хто та будь-як може сягнути відродження [демократичний принцип, що застосовується у духовному житті]; релігійні дії, що можливо ще виконуватимуться, не матимуть жодного результату [посилання на “гуманізовану та конформістську релігію"]”

У загальній тісноті буде єдиний спосіб життя для всіх.

“Той хто розпоряджатися коштами, пануватиме над людьми, а походження та спадковість вже не даватимуть права на титул [кінець традиційної знаті, буржуазії, плутократії]“.

Лише багатство, навіть отримане злочинним шляхом стане цікавити людей.

“Будь-хто зможе уявити себе рівним брахману [сучасні інтелектуальні та культурні перекручення та вимоги]“.

Люди боятимуться лише смерті та бідності; тільки з-за цього і збережеться [ілюзія] поклоніння Богу [сенс залишкової релігійності сучасних мас]“.

Жінки не підкорюватимуться більше чоловікам та батькам, вони стануть егоїстичними, підлими, неврівноваженими, брехливими та волітимуть розпусти.

Вони стануть лише об’єктом сексуального задоволення.

Безбожжя запанує над людьми, обдуреними єрессю, і життя їх скоротиться.

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *