Двадцять істин пероністського хустисіалізму

З промови виголошеної на Травневій площі 17 жовтня 1950 р.

1. Справжня демократія це система, де влада звершує волю народу, обстоюючи єдиний принцип: інтереси народу.

2. Перонізм є найвищою мірою народним рухом. Будь-яке політичне угрупування, яке протистоїть народним інтересам, не може бути пероністською організацією.

3. Пероніст мустить бути на службі спільної справи. Якщо хтось користається ім’ям справи задля користі якогось політичного угрупування чи політичного «вождя» , він є пероністом тільки за назвою.

4. Справа перонізму визнає тільки один клас людей – клас трудівників.

5. В Новій Аргентині, праця є правом, яке звеличує людину й обов’язком, оскільки справедливість настає тільки тоді, коли кожен виробляє принаймні те, що він споживає.

6. Ніщо не може бути кращим для пероніста, ніж інший пероніст.

7. Жоден пероніст не повинен вважати себе більш значущим, ніж він є насправді, так само як і займати позицію нижчу від тієї, яка йому належить у суспільстві. Коли пероніст починає вважати себе більш важливим, ніж він є насправді, йому недалеко від того, щоб стати одним з олігархів.

8. Стосовно політичної діяльності, мірило цінностей для пероністів виглядає так: передовсім це – Батьківщина; після цього – спільна справа; а вже потім – власне люди.

9. Політика не призначена задля втілення своїх власних цілей, натомість вона слугує засобом досягнення добробуту Батьківщини, який полягає в щасті людей та величі нації.

10. Існує дві головні гілки перонізму: соціальна справедливість і суспільний добробут. Цим ми пригортаємо людей в обійми справедливості і любові.

11. Перонізм прагне встановлення національної єдності і припинення громадянських чвар. Він радо приймає героїв, але не жадає мучеників.

12. Єдиним привілейованим прошарком населення в Новій Аргентині є діти.

13. Влада, позбавлена засадничих принципів, подібна до тіла без душі. Саме тому перонізм запроваджує свою власну політичну, економічну і суспільну доктрину: хустисіалізм (від ісп. “la justicia” – справедливість. Прим. пер.).

14. Хустисіалізм є новою філософською школою життя. Він простий, практичний, народний та наділений глибоким християнським та людяним духом.

15. Як політична доктрина, хустисіалізм встановлює справедливу рівновагу між правами індивіда та правами спільноти.

17. Як економічна доктрина, хустисіалізм досягає правдивої форми соціальної економіки, ставлячи капітал на службу національній економіці, а відтак на потреби суспільного добробуту.

17. Як суспільна доктрина, хустисіалізм здійснює контроль за належним встановленням соціальної справедливості, забезпечуючи кожній людині соціальні права, які їй належать.

18. Ми прагнемо соціально справедливої, економічну вільної і політично незалежної Аргентини.

19. Ми є впорядкованою державою і вільним народом, керованим централізованим урядом.

20. Найкраще з того, що існує на нашій землі є її народ.

Хуан Перон

17 жовтня 1950 року, року генерала-визволителя Сан Мартіна

Джерело: Хуан Домінго Перон, Доктрина перонізму. Видання Пероністської партії. Буенос-Айрес, 1952 рік.

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *