Hot! Чому ми локалісти?

У всі часи люди намагалися виробляти те, чого вони потребували і, в той же час, підлаштовувати свої потреби під свої ж виробничі можливості. Товарообіг існував завжди, але стосувався, передусім, продуктів харчування і товарів, які неможливо було виробити у своїй країні.

Якщо людина споживала якийсь продукт, це означало, що вона або жила поряд з місцевістю, де цей продукт вироблявся, або виробляла його сама. Потреби відображали прості смаки, культуру і можливості, які залежали від природних умов і від праці людей. Прикраси, посуд, садові інструменти, будівельні матеріали, іграшки, засоби пересування – виробництво цих продуктів не обумовлювалося однією лише потребою вижити, але дозволяло задовольнити потребу в красі, духовності, спілкуванні та розвагах.

Локалізм – це економічна та політична система, за якою жили тисячі поколінь до нас. Вона полягає в прагненні задовольнити якомога більшу частину своїх потреб власними силами.

Так формувались культури, смаки, кулінарні традиції, звичаї і навіть пейзаж – адже люди змінювали природу навколо себе, тим самим формуючи природні особливості своєї території і свій спосіб життя в цілому.

Я не буду наполягати на тому, що давнина подібних практик вже сама собою свідчить про їх незаперечну ефективність. Я просто хочу нагадати, що вони були нормою в абсолютно різних культурах і цивілізаціях, в ранніх і пізніх епохах, у суспільствах з різними соціальними нормами, цінностями і релігією.

Прагнення до автономії, а значить і до свободи, було головним правилом для всіх народів, що жили на нашій планеті. Наші предки завжди хотіли мати можливість впливати на те, що, у свою чергу, впливало на них, виробляти у себе те, що було їм потрібно і корисно! Подібними діями люди захищали себе від складних непередбачуваних життєвих обставин, а їх історія знала чимало.

Незважаючи на всілякі розбіжності в думках щодо шляхів подолання глибокої кризи, в якій ми зараз перебуваємо, багато політиків усвідомлюють термінову потребу реанімації економіки, котра дала б змогу якомога вище підняти рівень самозабезпечення в енергетичній, санітарній та харчовій сферах. Наш рівень залежності в цих трьох життєво важливих областях настільки великий, що посилювання кризової ситуації може спричинити надзвичайно важкі наслідки : голод, епідемії, насильство, громадянські війни, і це в країнах, вже змучених нескінченними чварами. Як не задуматись над катастрофічними наслідками, коли всім відомо, що, наприклад, європейське виробництво продуктів насичених рослинними протеїнами (горох, ріпак… ) покриває лише 24% потреб фермерських господарств, а 85 % сої, яка споживається в ЄС, завозиться з Південної Америки ?

Не беручи до уваги політичного виміру питання, відзначимо, що на сьогодні головний інтерес для нас становить надання кожному народові коштів для врегулювання своїх потреб власними силами. Тільки здатність самим задовольняти свої життєві потреби зможе запобігти спалаху жорстокості, які швидко з’являться, якщо події продовжать розвиватися в тому ж напрямку.

Ми вважаємо, що політика релокалізації неминуча, і що вона стане, якщо, звісно політики вийдуть зі свого аутизму, єдиним реальним вирішенням майбутньої проблеми соціальної, економічної та культурної дестабілізації.

Ми говоримо про ту політику, яка сприяла б збільшенню найму на роботу на місцевій території (і для неї!), і місцевому ж товарообігу. Така політика буде без перебільшення сприятливою для досягнення екологічної якості, для поліпшення санітарних показників, для відновлення демократичного життя, для встановлення та захисту соціальної рівноваги, для зменшення міграційних потоків, для швидкого відновлення порядку в міжнародних відносинах.

Локалізм – це не політична утопія. Для здійснення цієї політики не потрібно влаштовувати великих революцій. Локалізм – це гідне прагнення тих, хто присвятив своє життя сфері суспільних інтересів.

Незважаючи на різні думки, головною метою для нас залишиться самостійне виробництво того, чого ми самі потребуємо. У силу соціальних, екологічних, економічних культурних причин. Так можна в кількох словах пояснити, чому ми є локалістами.

Автор: Лоран Озон

Джерело: http://www.localisme.fr

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *