Бунтівне серце

Завтра, як і вчора, якщо виникне потреба встановити нову систему цінностей, вони будуть втілюватися не тільки у словах, а й уособлюватимуть вчинки та обов’язки самого буття. Істина світу полягає не в своїй «сутності», а у праці, творенні, народженні нового, в усіх тих вчинках, про божественну природу яких ми забули.

Єдина істина в цьому світі полягає в тому, щоб непохитно триматися що б не трапилося, протистояти абсурдності цього світу, щоб надати йому форми та сенсу, працювати та боротися, якщо ти – чоловік, любити, якщо ти – жінка.

Багато років мені постійно необхідно було знати, чи виправдовує мета засоби її досягнення. Настав день, коли я зрозумів, що моя кінцева мета буде безпосереднім результатом моїх вчинків. Прийшовши до такого висновку, я був змушений відмовивтия від політики. Вона використовує засоби для кінцевої мети, яка не завжди може бути виправданою. Я також боявся опинитися у владі звички та посередності. Настав час слідувати своїм шляхом, що зумовлювало ймовірність геть інших ризиків.

Я порвав із хвилюваннями cвіту через внутрішню потребу, необхідність зберегти мою внутрішню свободу, через страх змінити те, що було моїм власним. Проте між дією та спогляданням існує безмежна кількість перешкод. Кожна людина, яка прагне сформувати свій внутрішій світ згідно власних норм, є творцем світу, самотнім вартовим на кордонах надії та часу.

Домінік Веннер, Бунтівне Серце 1994.

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *