Археофутуризм

Парадигма панівного матеріалістичного егалітаризму – «демократичне» споживацьке суспільство для десяти мільярдів людей в XXI-му столітті без повного розграбування довкілля – є утопією від самого початку.
Ця безглузда ідея наштовхується на фізичну нездатність.

Цивілізація, що висунула цю ідею, не може існувати довго. Парадокс егалітарного матеріалізму: він є ідеалістичним і з матеріальної точки зору не може бути реалізованим. Це викликано соціальними причинами (він руйнує суспільства), а особливо причинами екологічними: планета фізично не зможе підтримувати загальний економічний розвиток з надмірним споживанням доступної усім електроенергії. Темпи «Наукового прогресу» незадовільні. Не варто відмовлятися від технонауки, але вона потребує реорганізації з урахуванням різних перспектив.

Отже, проблема не в тому, чи загине цивілізація, створена егалітарною сучасністю, а в тому коли саме. Відтак, ми знаходимося в надзвичайному стані. (…) Сучасність та егалітаризм ніколи не передбачали свій кінець, ніколи не визнавали свої помилки, ніколи не знали, що цивілізації смертні. Вперше можна впевнено стверджувати: глобальному порядку цивілізації загрожує зруйнування, тому що він базується на парадоксальному та незаконному ідеалістичному матеріалізмі. Необхідне нове бачення цивілізації періоду після катастрофи.

Гійом Фай, «Археофутуризм»

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *