Hot! Ліберальний розум

Рецензія на книгу Лайл Росістер “Ліберальний розум. Психологічні причини політичного божевілля” (Lyle H. Rossiter. The Liberal Mind: The Psychological Causes of Political Madness).

Передовсім слід зауважити, що дана книга написана мешканкою Сполучених штатів, про північно-американські суспільно-політичні реалії, і в глибоко американському контексті. Проте багато речей описані автором змушують задуматись і над логікою розвитку ситуації на європейському материку, і зокрема в Україні. Постання держави-«левіафана», що перебирає на себе функції органічних людських спільнот – територіальних громад, кланів, братств, професійних об’єднань, а далі й родів та навіть сімей перетворило вільну людину, що існувала в Середньовіччі на слухняного підданого тисячам зводів законів, поліцій, спецслужб, гуманітарних комісій, соціальних служб, прокурорів і судів, на діяльність яких пересічний громадянин не має впливу (якщо не брати до уваги так зв. «вибори», які в умовах впливу ЗМІ є фікцією).

Дехто думаю, що державний апарат слугує захисту нації від глобалістів та міжнародних структур, але на ділі все навпаки. Як свідчить досвід ЄС, саме державний апарат є інструментом поширення статевих збочень, ювенальної юстиції, переслідування неполіткоректних дисидентів, репресій проти прихильників сімейних та релігійних цінностей, захисту прав іммігрантів та біженців з не-білих країн до Європи. Саме тому, цікавим є аналіз радикального лібералізму в Північній Америці, задля уникнення всіх його підступів, які можуть загрожувати українцям в майбутньому і тепер.

Книга Лайл Росістер «Ліберальний розум. Психологічні причини політичного божевілля» є одним з перших глибоких досліджень основного політичного божевілля нашого часу – намагання лібералів контролювати життя людей від колиски до гробу. Щоб врятувати нас від всіх турбот нашого життя, кліка лібералів радить звільнити людей від особистої відповідальності, заохочувати постійну жалість до самого себе та всіх інших, посилювати залежність від уряду, пропагувати сексуальну розбещеність, виправдовувати крадіжки, постійно на все скаржитись та писати заяви, підривати шлюб та сім’ю, легалізувати аборти, знищувати релігійні та суспільні традиції, повставати проти громадянських обов’язків. Через повсюдну прив’язаність до незароблених благ, послуг та суспільних статусів, політик-ліберал обіцяє надати всім матеріальний достаток, захистити самоповагу, виправити кожному соціальні і політичні недоліки, дати кожному освіту, тощо. Однак, радикальний лібералізм в такий спосіб здійснює удар по підвалинах цивілізованих свобод. Ставлячи ірраціональні задачі, застосовуючи методи примусу, спричиняючи збочення в розвитку людських характерів слід, лібералізм примушує задуматись, а чи не є він формою божевілля? Бо тільки людина не сповна розуму може продати особисту свободу за урядовий примус та пожертвувати гідністю опору на власні сили заради подачок від влади. Тільки божевільний може протиставити спільноті людей, що співпрацюють за власним вибором суспільство жертв, яких експлуатують інші наймити.

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *