Hot! Чорні Запорожці: історія полку

Книга Сергія Коваленка “Чорні Запорожці: історія полку” є історичним нарисом і, водночас, першим і найповнішим на сьогодні дослідженням історії одного з найславетніших формувань Армії Української Народної Республіки (УНР) – Кінного полку Чорних Запорожців, очолюваного Петром Дяченком.

В книзі висвітлено політичні обставини Української Національної Революції 1918 – 1921 років, за яких формувалася та діяла ця військова частина. Велику увагу приділено періодові її формування з ініціативи видатного військового діяча УНР Петра Болбочана, починаючи від чоти кінної розвідки, сформованої 9 лютого 1918 р. в містечку Гнатівка під Києвом у складі Окремого Запорозького загону Армії УНР, і закінчуючи кінним полком, сформованим у січні 1919 р. в Кременчуці у складі Запорозького корпусу Армії УНР. У книзі подається докладний опис участі полку і формувань, що були його попередниками (чота, сотня, дивізіон), у боях і походах Україно-московської війни 1917 – 1918 років та Україно-московської війни 1918 – 1921 років і, зокрема, у Поході 1918 року Костянтина Прісовського на Київ, Поході 1918 року Олександра Натіїва на Харків, Поході 1918 року Петра Болбочана до Сімферополя, Київському наступі 1919 року, Зимовому поході 1919 – 1920 років тощо.

Виклад матеріалу у книзі супроводжується великою кількістю кольорових ілюстрацій, що дають уявлення про тогочасну добу (портрети діячів, одяг, озброєння, пейзажі тощо).

У книзі містяться також 21 кольорова ситуативних мап, що ілюструють описувані у книзі події, та 2 оглядові мапи, винесені на форзаци. Книга містить життєписний довідник головних дійових осіб (180 статей), довідник подій (100 статей), географічний та іменний покажчики.

(Видавництво "Стікс")

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *