Hot! Сенфорд Ґіффорд

Сенфорд Робінсон Ґіффорд американський художник пейзажист, один з провідних представників Школи ріки Гудзон. Пейзажі Ґіффорда дістали славу за наголос на світлих і м’яких атмосферних ефектах, а художник звання майстра люмінізму, стилю-відгалуження Школи ріки Гудзон.

Ґіффорд народився 10 липня 1823 в сім’ї власника ливарні, в містечку Ґрінфілд, штат Новий Йорк, а дитинство провів в містечку Гудзон, того ж штату. Майбутній майстер пейзажу здобував освіту в Університеті Брауна в 1842-44 роках, де долучився до студентського братства Дельта Фі, незадовго після чого покинув цей університет, для того щоб почати вивчення мистецтва в місті Нью-Йорку в 1845 році. Він вивчав малювання, перспективу та анатомію під керівництвом британського аквалериста і майстра живопису, Джона Р. Сміта. Він також вивчав людську фігуру на уроках анатомії в медичному коледжі на Кросбай стріт і брав уроки малювання в Національній академії дизайну. Станом на 1847 рік він оволодів достатнім рівнем майстерності в живописі, щоб виставити свої перші пейзажі в Академії, а відтак бути обраним асоційованим членом в 1851 році, і академіком в 1854. Після цього Ґіффорд повністю присвятив себе зображенню краєвидів, ставши одним з найкращих майстрів ранньої Школи ріки Гудзон.

Як і більшість художників цієї школи, Ґіффорд часто мандрував у пошуках мальовничих краєвидів для створення ескізів та замальовок. На додачу до досліджень Нової Англії, північної частини Нового Йорка і Нового Джерсі, Ґіффорд здійснив кілька тривалих подорожей закордоном. Під час свого першого візиту в Європу, який тривав з 1855 до 1857 рік, він вивчав європейське мистецтво та готував матеріал для своїх майбутніх робіт. В цей же час Ґіффорд познайомивсь і здійснив значну кількість експедицій з Альбертом Бірштадтом та Вортінґтоном Вітреджом.

В 1858 році, він подорожував у Вермонті, скоріш за все зі своїм другом та колегою Джеромом Томпсоном. Деталі цієї поїздки публікувались в тогочасному часописі «Home Journal». Обидва художники надіслали картину із зображенням гори Мансфілд, найвищої вершини Вермонта, на щорічну виставку Національної академії Дизайну в 1859 році.

Після цього, він служив у армії Півночі у званні капрала в 7-му полку нью-йоркської міліції до самого кінця Громадянської війни. Кілька полотен, що нині належать Сьомому полку міста Нью-Йорк та Клубу союзної ліги Нью-Йорка є заповітом того тривожного часу.

Протягом літа 1867, Ґіффорд більшість свого часу провів малюючи узбережжя Нового Джерсі, особливо на Сенді Гук та Лонґ Бренчі. «Гирло річки Шрузбрі» – одне з відомих полотен того періоду, велична картина, що зображує низку телеграфних стовпів, що відходить в далечінь під зловіщими грозовими хмарами.

Іншу мандрівку Європою, цього разу з Джервісом МакЕнті та його дружиною, він здійснив 1868 року. Полишивши МакЕнті на деякий час, Ґіффорд завітав на Близький Схід, в тому числі і до Єгипту в 1869 році. Потім влітку 1870 Ґіффорд знову кинувся в мандри, цього разу Скелястими горами на заході Сполучених Штатів, цього разу разом з Вортінґтоном Вітреджом та Джоном Фредеріком Кенсетом. Останній етап цієї подорожі 1870 року був частиною експедиції очолюваної Фердинандом Вандевером Гейденом.

Повернувшись до своєї майстерні в Нью-Йорку, Ґіффорд зобразив численні пейзажі, із замальовок зроблених ним під час експедицій. Метод, яким користувався Ґіффорд створюючи свої роботи був подібним до того, яким користувались інші художники Школи ріки Гудзон. Спершу він робив грубий начерк, маленькі роботи олійними фарбами на основі його замальовок олівцем з етюдника. Ті зображення, які йому подобались найбільше, він перетворював на невеликі, але довершені картини, а згодом на маштабні досконалі витвори.

Ґіффорд називав свої найкращі пейзажі «провідними картинами». Багато з його провідник картин характеризуються імлистою атмосферою з легким, розлитим скрізь світлом. Ґіффорд часто зображував велику водойму на передньому плані чи середній відстані, в якій злегка відображувавсь віддалений краєвид.

29 серпня 1880 року Ґіффорд помер в Нью-Йорку від малярії. Музей Метрополітен восени того ж року відкрив виставку в честь видатного художника, на які налічувалось 160 його робіт. А каталог його робіт оприлюднений незадовго після його смерті налічував близько 700 робіт створених за все життя майстра.

В тему:

http://www.sanfordrobinsongifford.org - повна збірка творів Сенфорда Ґіффорда

http://hoocher.com/Sanford_Robinson_Gifford/Sanford_Robinson_Gifford.htm – велика добірка творів майстра з коротким описом та історією полотен

http://www.questroyalfineart.com/artist/sanford-robinson-gifford – розгорнута біографія Ґіффорда та хронологія його житті і творчості

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *