Григорій Мясоєдов

Григорій Григорович Мясоєдов (1834 – 1911) – російський живописець, один з найяскравіших представників російського реалізму другої половини XIX століття, засновник Товариства пересувних художніх виставок. Основна тема, до якої звертався художник – селянський побут.

Походив зі стародавнього дворянського роду Мясоєдових. Навчався в Орловській гімназії, а потому в Академії мистецтв в Петербурзі. Будучи відправлений за державний рахунок за кордон, Мясоєдов працював у Парижі, Флоренції, Римі та Іспанії. Один з організаторів і активних діячів Товариства пересувних художніх виставок. Діяльно брав участь на всіх виставках товариства і постійно дбав про його незалежність і життєздатність.

Наприкінці 1880-х Мясоєдов оселився в Україні, в місті Полтаві в великій садибі з садом, парком і ставком. Щоосені художник навідувався до Криму. Організував школу малювання, написав брошуру з садівництва, яким захопився ще живучи поблизу Харковом. Мясоєдов написав багато пейзажів, переважно кримських, багато з них характерні і колоритні. Обрані ним сюжети, як побутові, так і пейзажні, вражають своєю різноманітнстю. Зрідка він писав і портрети, але вони займають невелике місце в його діяльності. Крім того, Мясоєдов писав картини і на релігійну тематику. Незадовго до смерті він збирався написати триптих «Свята Русь».

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *