Hot! Фредерік Едвін Чорч

Завдяки своїм захоплюючим панорамним пейзажам дикої природи Північної та Південної Америки, Фредерік Едвін Чорч став провідною постаттю другого покоління Школи ріки Гудзон. Його полотна відобразили всю драму американського фронтьєру (щойно освоюваних територій) , й виразили експансивний та оптимістичний світогляд Сполучених Штатів середини ХІХ сторіччя.

Народжений в Гартфорді, штат Контектикут, Чорч був сином заможного підприємця. Чорч досяг значного успіху в Нью-Йорку. В 1848 році, його, одного з наймолодших митців, було обрано академіком Національної академії дизайну. В наступний період, Чорч наслідував творчість Коула, малюючи широкоформатні пейзажі долини ріки Гудзон та Нової Англії. Під впливом творів англійського теоретика мистецтва Джона Раскіна (одного з ідеологів руху прерафаелітів), він почав малювати в більш точній манері, зосереджуючись на специфічних ефектах погоди та атмосфери.

Чорч став помалу застосовувати науковий підхід про природи, використовуючи ескізи, які він створив в подорожах та експедиціях, в підготовці полотен. В 1853 році, він став першим американським митцем, котрий відвідав Південну Америку. Чорч пройшов по маршруту Гумбольдта (по якому німецький натураліст пройшов 1802 року) від Колумбії до Еквадору. Впродовж цього шляху, Чорч малював з натури, створюючи малюнки, які згодом стали базою для його визначних, дивовижних полотен, зокрема таких як «Кордильєри: світанок» (1855 р.) . Коли його роботи отримали високу оцінку, Чорч вирушив у другу експедицію в 1857 році. Це була подорож, під час якої він зміг зосередитись на краєвидах Анд, і заповнити свої щоденники записами і замальовками рослинності та сільської місцевості. З притаманними їм широкою перспективою і атмосферними деталями, роботи створені за результатами цієї експедиції продемонстрували унікальний підхід Чорча. Серед найвидатніших досягнень митця в його кар’єрі можна назвати «Серце Анд» (1859 р.), в якому автор відобразив красу та неповторність тропіків. Інший видатним твором цього періоду стала «Ніагара» (1857 р.), яка забезпечила Чорчеві звання провідного майстра, що виражає глибини духу Америки.

Впродовж 1860-х років Чорч продовжив мандрувати в пошуках сюжетів для своїх творів. Він і надалі створював краєвиди тропіків, наприклад «Присмерки в дикому краї» (1860 р.) та «Котопахі» (1862 р.), аж до 1867 року, в якому він рушив у півторарічну подорож до Європи та Близького Сходу. Помер видатний відтворювач духу Америки 1900 року в Нью-Йорку.

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *