Hot! Джон Бауер

Джон Бауер (4 червня 1882 – 20 листопада 1918) – шведський художник і ілюстратор, найбільш знаний за свою добірку «Серед гномів та тролів».

Джон Бауер народився і виріс в місті Йонкьопінґ з двома братами і сестрою Анною, чия рання смерть у віці 13 років справила глибокий ефект на Джона та його братів. Мешкаючи в квартирі, розташованій одразу над батьковою ковбасною крамницею, він завжди був зануреним в малювання або створення ескізів. У віці 16 років, він поїхав до Стокгольму щоб вивчати мистецтво, за два роки вступивши до Шведської королівської академії мистецтв.

В Академії він зустрів Естер Елквіст, з якою й одружився в грудня 1906 року. Разом вони здійснили дворічну мандрівку Німеччиною та Італією з метою вивчення мистецтва (1908-1910). Дружина стала художникові за модель для багатьох його робіт, найбільш відомою серед яких була «Білява принцеса» в 1905 році.

Бауер страждав від депресій та сумнівів в собі. В 1918 його шлюб опинився на межі розпаду, ось-ось мало статись розлучення, світ був занурений у війну. Джон, Естер та їхній син були в дорозі до їх нової оселі в Стокгольмі, де Джон сподівався знайти духовне оновлення та нове життя для себе й своєї родини. У зв’язку з широким розголосом недавньої аварії на залізниці, Джон замовив для сім’ї квитки на паром до столиці. Джон Бауер загинув в кораблегині разом з дружиною та сином.

Бауер став відомий за ілюстрації до найпопулярніших у свій час книжок на тему скандинавської міфології, зокрема присвяченої казковим істотам: тролям, відьмам та гномам. Звершував він також роботи і на християнську тематику, серед яких відома фреска «Святий Мартин». Джон Бауер справив колосальне враження на своїх сучасників та митців нашого часу, як художників, так і музикантів.

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *