Hot! Альберт Бірштадт

Визнаний найвидатнішим живописцем Дикого заходу XIX століття, Альберт Бірштадт народився 1830 року, в місті Золінґен, що в Німеччині. Коли йому було два роки, Альберт та його родина емігрували до Сполучених Штатів, оселившись в Новому Бедфорді, штат Массачусетс. Ще до того часу, як йому виповнилось двадцять, Альберт заробляв уроками монохроматичного» малювання, а його роботи почали привертати увагу колекціонерів з Нового Бредфорда.

В 1853 році Бредфорд їде до Дюсердорфа з метою вдосконалення своєї художньої освіти. Він швидко засвоїв стилістичні принципи тогочасних німецьких художників, зрештою ставши провідним американським представником Дюсельдорфського стилю. Перебуваючи за кордоном, Бірштадт подорожував вдовж Рейну, в Альпах та в Італії. В квітні 1859, він приєднався до експедиції , що разом з караванами першопоселенців прямувала на Дикий Захід. Ця експедиція, очолювана полковником Фредеріком В. Лендером, незабаром дасть початок найпродуктивнішій і найважливішій фразі кар’єри Бірштадта. Тут він створив свій перший панорамний пейзаж західних земель, який заклав міцні підвалини його репутації на міжнародному рівні.

Насправді, оскільки більша частина континенту на той час лишалася не відкритою, монументальні витвори Бірштадта, на яких було зображено величні гори і каскадні водоспади створювали романтичний образ далеких мандрів в умах східняків. Перша його публічна виставка цих робіт, що відбулася 1860 року мала карколомний успіх. Багато критиків відзначали, що споглядання його картин порівнянне хіба-що з релігійними переживаннями, і порівнювали верхівки скель з банями готичних соборів, а його сяючі небеса з віддзеркаленням всемогутньої Божої сили.

Бірштадта було обрано повноправним академіком Національної академії дизайну в 1860 році. Того ж року, він здійснив кілька художніх мандрівок до Білих гір та півдня Сполучених штатів. Потім він друге помандрував на Захід в 1863 році, а відтак знову до Європи в 1867. В 1871 році, він переїхав до Каліфорнії, де приймав активну участь в мистецькому життя Сан-Франциско. До Нью-Йорка він повернувся 1873 року.

Третю мандрівку до Європи він здійснює в 1883 році. 1889 рік художник присвятив Алясці та Британській Колумбії. Він продовжує писати пейзажі впродовж всього часу, аж до 1890 року. Бірштадт також долучався до поширення різноманітних винаходів, включно з його власними розробками для вдосконалення залізничних вагонів.

Альберт Бірштадт раптово покинув цей світ в Нью-Йорку 1902 року. За особливу любов Бірштадта до гірських краєвидів, його іменем було названо гору в Колорадо. Інша гора в тому ж штаті була спершу названа Роза – в честь дружини митця Розалі, але згодом її перейменували на гору Еванса в честь губернатора штату Колорадо Джона Еванса.

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *