Адріан Людвіґ Ріхтер

В історії кожного народу трапляються митці яким особливо тонко вдається передати ті тонкощі, відтінки та казкові закутки рідного краю, які рідко впадають в очі пересічним його землякам. Одним з таких майстрів пензля та олівця був Адріан Людвіґ Ріхтер (28.09.1803 – 19.06.1884) – німецький художник та майстер офорту, що народився в Дрездені, в сім’ї гравера Карла Авґуста Ріхтера. Власне рідний батько і став його першим вчителем.

Він був найпопулярнішим, і багато в чому найбільш типовим німецьким ілюстратором середини ХІХ століття. Його роботи типово німецькі і наділені почуттям душевного затишку, як казки братів Ґрім. В 1841 році Адріан Людвіґ стає професором і головою пейзажного ательє Дрезденської академії.

Всі інтереси його, в цілому тихого, життя обертались навколо його творчості . Як художник, Ріхтер мав на меті гармонійне злиття персонажів з природою на своїх картинах, про що можна судити на його творами «Весільна процесія навесні»(1847) чи «Ставок на Різенґебірґе» (1839).

Хоч найбільш повним розкриттям його індивідуальності можна сміливо вважати його рисунки для дереворитів, відроджувачем яких поправу можна вважати Ріхтера. Особливою чарівністю наділені його ілюстрації до творів Шиллера, Ґьоте, казок братів Ґрім та збірників казок Музеуса.

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *