Hot! Золотий світанок

Партія “Золотий світанок” стала особливо відомою після переслідувань, яких зазнало її керівництво з боку лібералів. Це стало ще одним свідченням панічного страху панівних еліт щодо націоналістів. Враховуючи той факт, що в медійному просторі про грецьких націоналістів стає відомо найчастіше з вуст їх ідейних ненависників, Zentropa-Україна пропонує ексклюзивне інтерв’ю з представником “Золотого світанку” в Нью-Йорку Ґіорґосом Паппасом.

Розкажіть коротко про історію вашого руху.

Кажучи стисло, наш рух було започатковано нашим провідником Нікосом Міхалоліакосом на початку 1980-х років, в час, коли сили глобалізму почали встановлювати контроль над Грецією. Все почалося з маленької групи соціальних націоналістів, що організовували громадські заходи та займалися випуском різноманітних книг та іншої друкованої продукції.

Грецький уряд на зорі 1990-х відкрив свої кордони для іммігрантів, більшість з яких були на початку албанськими мусульманами. Уряд також здав еллінське ім’я Македонія, дозволивши етнічним болгарам використовувати цю назву «Македонія» на території, яка немала жодного до неї стосунку. Ці дві речі здійняли хвилю підтримки «Золотого світанку» в 1993 році.

Протягом 90-х років до 2007 року «Золотий світанок» зберігав популярність, нараховуючи в своїх лавах 20-30 тисяч войовничих націоналістів; пересічні греки жили, маючи безпечні державні робочі місця та кредитні картки, а проблеми з іммігрантами не вийшли з-під контролю, як це сталось на початку пізніх 2000-х. В ті часи пересічні греки не усвідомлювали патріотичних та націоналістичних ідеалів, оскільки їх увагу відвертав усілякий непотріб. Окрім того, вони не страждали від фінансових утисків, а їхній безпеці ніщо не загрожувало.

В кінці 2000-х все почало змінюватися, економічна криза, у поєднанні з вторгненням мільйонів нелегальних загарбників, відкрила пересічному грекові очі на те, що тільки «Золотий світанок» піднімає дане питання та бореться з ними, натомість інші партії все тільки погіршують, ба, навіть звинувачують у всьому самих греків за те, що їм не подобається нелегальна імміграція. Це привело «Золотий світанок» до сьогоднішніх позицій, коли ми дістали підтримку близько 20% населення.

Golden_Dawn

Які, на вашу думку, причини економічної кризи в Греції?

Це складне питання, але коротко можна сказати, що головна причина полягає у переході Греції від більш-менш самодостатньої економіки, яка існувала ще в 1970-х роках, до економіки, цілковито залежної від іноземного капіталу та товарів. Наприкінці 1970-х років «соціал-демократи» взяли владу в країні, відтак вступили в союз з істеблішментом Західної Європи та Америки й почали діставати від них кредити.

Кредити використовувалися з метою створення армій слухняних виборців для двох провідних партій – ПАСОК і «Нові демократи». Таким чином, вони почали наймати тисячі й тисячі непотрібних держслужбовців, що давало пересічним грекам стабільний прибуток та пенсію, а люди почали голосувати за ці партії, щоб члени їх сімей змогли отримати таку посаду. Отож, влада розплодила потрібну кількість службовців, а тим часом закривалися фабрики та інші виробничі потужності, які підтримували самодостатність Греції. Величезний штучний середній клас було створено на основі позичених грошей, витрачених на зарплати для гігантської кількості держслужбовців.

Владоможці в ЄС та Західній Європі знали про таку ситуацію і продовжували давати кредити з однією метою, адже коли кредити слід буде повертати, а країна в той час позбулася виробництва, кошти буде повернуто через надання повного доступу до наших народних ресурсів та через встановлення повного контролю над країною. Це якраз та точка, в якій ми знаходимось зараз, отож наш уряд почав звільняти всіх цих чиновників, оскільки вони йому більш не потрібні, ці найманці вже зробили свою справу і, як результат, економіка зазнала краху.

Golden Dawn MPs
Яке ваше ставлення до Європейського союзу?

Євросоюз є нічим іншим, як інструментом глобалістів для знищення національних ідентичностей в Європі та поневолення всіх нас.

Якою, на вашу думку, має бути націоналістична економічна система?

Вона має бути заснована на принципі повної національної самодостатності, отриманні переваг із власних природних ресурсів та відмові від використання чужинського капіталу та товарів. Кожен чинний закон мусить слугувати не тільки грецькій економіці, але й передбачати довгострокові наслідки для існування грецького народу як кровної спільноти.

З працями яких грецьких письменників та ідеологів Ви радите ознайомитися?

Твори багатьох наших мислителів, можливо, не перекладені українською мовою, але першим, що спадає на думку, є «Республіка» Платона, який точно доступний вашою мовою і є однією з головних ідеологічних книг для наших членів.

Golden-Dawn-ensignia-against-Greek-flag-635x357

Чи співпрацюєте Ви з православними традиціоналістами?

Ми політичний, а не релігійний рух, однак, безперечно, православне християнство найтіснішим чином вкорінене у грецьку національну ідентичність, як ви, думаю, знаєте. Ми підтримуємо тих, хто захищає як православ’я, так і еллінську націю, серед таких слід згадати афонського старця Анфіма.

Розкажіть нашим читачам про ідеологію та діяльність екологічного відділу «Золотого світанку».

В Греції ми маємо величезні проблеми з пожежами, особливо в літній час. На жаль, значна частина нашої лісової місцевості піддалася через це страшним руйнуванням, тож наша екологічна гілка діяльності направлена на боротьбу з вогнем. Ми також маємо банк насіння, куди наші активісти збирають питомо грецькі рослини, після чого розсаджують їх задля того, щоб їх місце не зайняли генетично модифіковані чи інвазивні види. Ми дуже любимо нашу батьківщину і хочемо зберегти її природну красу.

tree_plant
«Золотий світанок» відомий своїми суспільними проектами. Чи можете розповісти нам про найуспішніші з них?

Одним із перших, що спадає на думку, є роздача їжі прямо в центрі Афін, де збираються тисячі людей, що не мають чого їсти через кризу. Депутати від нашої партії заощаджують кошти, отримані у вигляді зарплат, щоб придбати харчі для людей. Для цієї ж цілі надходять пожертви зі всього світу. Ми роздаємо їжу в наших офісах, а також на вулицях з нагоди великих свят, наприклад, Великодня.

SUB-DAWN-1-articleLarge

У світі існує велика грецька діаспора. В який спосіб Ви співпрацюєте з греками за кордоном?

Робота на цій ниві розпочалася нещодавно. Щодо мене, я був активістом з числа греків американського походження в центральному відділі «Золотого світанку» в Афінах. Однак згодом повернувся назад до Нью-Йорка, де організував відділ нашої партії, що нині перебуває під наглядом Христоса Паппаса, депутата нашого парламенту.

Ми також збираємо пожертви на харчі і відсилаємо їх у Грецію, і з цією місією ми чудово справляємося. Одного разу зібрали кошти на 3 тони харчів. Пожертви надходять зі всього світу, як від греків, так і від представників інших національностей.

Яка ваша геополітична концепція?

Безсумнівно, ми жадаємо вільної Греції у вільній Європі. Ми прагнемо звільнення частин наших батьківських земель, захоплених турками й іншими мусульманами. Ми прагнемо одного дня визволити Малу Азію, Константинополь, Північний Епір та об’єднати Кіпр із Грецією. Ми прагнемо стати самодостатньою силою на Східному Середземномор’ї. Ми хочемо дружніх відносин з націоналістами зі всієї Європи. Ми знаємо: існує багато людей, що суть дружніми до греків і надихнулися еллінськими ідеями.

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *