Hot! Тінь Сонця

До уваги читачів пропонуємо інтерв’ю з непересічним музикантом, поетом і композитором, а віднедавна з активним громадським діячем, лідером гурту “Тінь сонця” Сергієм Василюком.

Що є для вас основними джерелами натхнення?

Насамперед це особливі моменти у житті, які зворушують, бентежать, обурюють, змушують замислитись… Найменший епізод у житті, який мене чимось «зачепив», може стати початком нової пісні. Зараз я продовжую бути під враженням від минулорічних тривалих відвідин Черкащини та Кіровоградщини. В Черкащині моє коріння, а в 102й виборчий Кіровоградщини вкладав всю душу. І в рідному селі мого діда в Тальнівському районі і наприклад в Знам’янці я відчуваю частинку себе, а тому ще більше відчуваю відповідальність за те, що буде з Україною. Загалом саме сильні почуття або потрясіння дають натхнення. Одразу або з часом.

Чим є для вас є поняття націоналізму, національної свідомості, Батьківщини?

Націоналізм – поняття дуже багатогранне. Це і любов до своєї національної стихії, водночас це й інстинкт самозахисту нації. Націоналізмом також можна назвати світогляд, побудований на невід’ємному прагненню по життю захищати, примножувати і розвивати національну традицію. Національна свідомість, як на мене, це відчуття зв’язку зі своєю кровною і духовною спільнотою. Можна звісно вважати, що це просто усвідомлення приналежності себе до певного народу, але одного усвідомлення замало, аби був сенс говорити про це поняття. Все ж має бути духовний зв’язок і потяг. Батьківщина… звісно, всі українські землі є Батьківщиною, але насамперед це ті стежини, які пройшов ти, твої батьки, діди і прадіди.

ts

У вашій творчості відчуваються мотиви Полісся, Дикого Поля, Наддніпрянщини, Холодного Яру. Що значать ці землі для Вас?

От власне все це є моєю Батьківщиною. Кожен край український має свої особливості, шарм і красу. До речі, для мене також величезне значення має те, кого упокоїло чи дало Україні те чи інше місто, село. Сліди Великих нетлінні і возвеличують свої колиски.

Які образи української міфології та історії справили на вас враження, цікавлять чи імпонують?

Я завжди з повагою ставився до потойбічний сил, вважаючи, що їх потрібно розуміти, а не боятись. Мабуть тому в наших піснях можна почути про мавок, русалок, чугайстра, вовкулаку чи болотяника. Інколи мені здається, що вони люблять Україну більше за нас, бо Україна – це насамперед прекрасна земля, природа… Ми часто про це забуваємо.

Щодо історії… Чим більше її вивчаєш, тим більш розумієш, наскільки ти її не знаєш і ще не досить добре розумієш. Скільки наприклад в нашій історії парадоксальних постатей! Скільки наприклад видатних постатей були ворогами: Богун і Сірко, Грушевський і Міхновський, Бандера і Бульба-Боровець, Лук’яненко і Шелест… Але я прийшов до висновку, що немає нічого важливішого, як творити історію сьогодні: зрештою, черга за нами.

Які головні завдання митця, свідомого власного коріння, в часи глобалізації?

Переконати людей, що Бог створив різні народи з різними культурами як великий квітник на радість собі і нам. Не треба з нього робити газон. А якщо говорити про українську культуру, то вона без перебільшень є однією з найбагатших у світі. Свідченням цього є вклад наших митців у світову скарбницю, це і неперевершені винаходи нашої народної творчості, це з рештою наші люди – зі світлим началом і духовною глибиною. Пам’ятаймо про це і плекаймо в собі найкраще!

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *