Блок ідентитерів

За короткий час, рух ідентитерів поширився в кількох європейських країнах. Французькі ідентитери були серед перших, а також найуспішніших. Їхні ідеї та досвід становить велику цінність для тих, хто втомився від старих і дедалі більш недоречних партій та ідеологій. Ми раді представити вам інтерв’ю з Філіпом Вардоном, учасником Блоку ідентитерів, одним з його керівників, та відповідальним за місцевий відділ в Ніцці.

Коли і як було створено Блок ідентитерів?

Ми створили Блок ідентитерів в квітні 2003 року, але наш молодіжних рух і наш перший веб-сайт (на якому були найважливіші статті наших керівників, а також багато матеріалів присвячених політиці та культурі) було запущено у вересні 2002 року. В цей час, ми збагнули (і запит на це повсякчас зростав), що потребуємо «дорослого руху» для нагромадження всього розмаїття енергій, що на наших очах збирались навколо нашої діяльності.

Які ідеї лежать в основі Блоку ідентитерів?

Ідея проста: ніхто на політичній сцені не обстоює того, що ми вважаємо правильним, тому ми вирішили робити це самотужки, а відтак створити політичний рух (дерево з багатьма гілками, до цього ми ще повернемось пізніше), котрий втілював би ці ідеї.

На нашу думку, існують деякі політичні угрупування, що ставлять по справді гарні питання: націоналісти («національні праві» у Франції), антиглобалісти, деякі ультра-ліві та екологісти. Але жоден з них не дає правильних відповідей. Тому ми прагнемо сказати своє слово в політичній боротьбі, аж до участі у виборах.

Саме тому виникла потреба створення нашої організації, що постала зі згуртування людей з різних боків політичного спектру, але чиї погляди пристали на одному: захисті наших ідентичностей (проти культурної глобалізації, масової імміграції та ісламізації, централізації держави); прагненні повернути економіку і людей на місцевий рівень; бажанні учасницької, прямої та народної демократії; сподіванні на правдивий політичний союз європейських народів та націй.

Чому ви обрали вепра за свій символ?

Це стародавній символ нашої країни, що прийшов до нас від наших предків галів. Ця тварина відома за свою силу та рішучість, тому краще не ставити їй на дорозі… Крім цього, ми подумали, що буде досить дотепно обрати дику свиню як символ руху, що бореться проти ісламізації.

Чи маєте ви зв’язки з якимись іншими організаціями у Франції та\або інших європейських країнах?

У Франції, Блок ідентитерів є політичним осередком нашої діяльності, але ми не є централізованою організацією, отож існують місцеві партії пов’язані з Блоком (наприклад, очолювана мною в Ніцці, що має назву «Nissa Rebela» , або ж «Alsace d’Abord» в Ельзасі), оскільки ми ставимося з повагою до місцевих особливостей.

На європейському рівні, ми має зв’язки з партією «Lega Nord» з Італії, фламандською «Vlaams Belang», Каталонською платформою і деякими представниками Швейцарської народної партії. Всі вони були присутні на наших мітингах та з’їздах. Ми звертаємо особливу увагу на розвиток співпраці з рухами, що поділяють наші погляди, або, прийомні, значну їх частину.

Блок ідентитерів став відомим в Європі за роздачу бездомним людям «ідентитерського супу». Які ідеї були взято за основу цієї ініціативи і як їх було втілено?

По-перше, основною ідеєю було те, що зараз в нашій країні краще бути чужинцем, аніж етнічним французом (тим що ми визначаємо як «корінний француз» («Français de souche»), іншими словами – євро-француз, оскільки наразі тут існують «французи» всіх можливих кольорів). І це справджується також в випадку, якщо ви бездомний.
Більшість бездомних французів похилого віку не можуть скористатись безкоштовною роздачею супів або піти до нічного притулку, оскільки вони розглядаються як беззахисні мішені зграями іммігрантів.

Отож, однієї суворої зими, ми вирішили покласти цьому край і започаткували власну програму роздачі супу. Суп передовсім для своїх, а не для інших, як сказав тоді наш речник.

Так, це був народний суп зі свинини. Тому, що це дешевий сорт м’яса, це – традиційна їжа європейців… а також тому, що ми вважаємо, що не повинні перейматись певними мусульманськими обмеженнями, коли готуємо їжу для наших братів!

Чи існує різниця між позиціями націоналістів та ідентитерів? Якщо так, то в чому саме?

Ми не розглядаємо себе як націоналістів. Дехто з нас був націоналістом в минулому, а дехто – ніколи. У Франції, націоналізм поволі став тісно асоціюватись з якобінством та ідеєю централізації держави. Ідентитери оберігають всі рівні ідентичності, які ми зазвичай визначаємо так: місцевий (твоя «мала батьківщина»), національний і цивілізаційний. Наприклад, для мене це – Ніцца, Франція, Європа.

Ми вважаємо, що ці три рівні слід розглядати не в протиставленні один одному, як це роблять багато націоналістів, а у взаємодоповнюваності. Ми вважаємо, що не можливо жити і знати ким ти є, якщо ти нехтуєш одним із них.

Якщо бути повністю послідовним, ви вважаємо за потрібне, щоб кожен рівень був наділений політичною владою, згідно логіки першості нижчої ланки у прийнятті рішень.

Як ідентитери, ми також не ставимось до держави, як до абсолюту. Для нас, головне значення має народ. Держава – це лишень політична і адміністративна організація цього народу на його землі.

Для багатьох націоналістів, держава становить інтерес, річ яку варто обстоювати, сама по собі.

Чим Блок ідентитерів відрізняється від інших політичних партій?

Слід зрозуміти, що будучи осереддям нашого руху, Блок ідентитерів все ж становить його частину. Рух ідентитерів в той самий час є політичною партією «Блок ідентитерів», мережею локальних груп молодіжних активістів «Une Autre Jeunesse» («Інша молодь», що символізує молодих ідентитерів), будинки ідентичності в багатьох містечках, музичні лейбли, постійні політичні школи на літніх таборах… і багато іншого.

Ми надаємо велике значення боротьбі на всіх можливих рівнях. Вибори – це важливо, підготовка майбутнього через формування нових провідників – теж, як власне і відтворення товариських взаємин в середині нашого народу, між нашими домами і сім’ями.

В чому полягає головний успіх Блоку ідентитерів?

Важко говорити самим за себе… Ми довели, що політична боротьба може здійснюватись в різний спосіб. А також те, що бути радикальним (а ми себе вважаємо саме такими!) не значить бути провокативним або зануреним в ностальгію.

Використовуючи нові методи та поширюючи нові послання, ми увійшли у французьку політичну дійсність. Ми існуємо, і в різний спосіб, нам вдається просувати свої слова, свої питання і своїй погляди. Ми працюємо, творимо, і не впадаємо в безглузді суперечки…

Чи могли б ви дати якісь поради скандинавським ідентитерам? Що слід робити і чого слід уникати? Більш і менш важливі форми діяльності?

Творчий підхід. Ідентичність це не минуле, а те, що не минає. Не відчувати себе в чомусь на зразок в’язниці, навіть якщо деякі «браття» кажуть тобі, що там краще, бо там трохи тепліше.

Щодо ідей, як і щодо шляху діяльності чи політичної стратегії, почувайтесь розкуто і аналізуйте ситуацію з точки зору сьогодення. Межі зсуваються, часи змінюються.

Яке ваше бачення майбутнього Франції і Європи?

Давайте закінчимо словами, які ми часто вживаємо, і які є правдивими як для Франції, так і для Європи: ми знаємо, що вже пізно, але ми також знаємо, що не занадто.

7 грудня 2010 року

Цікаві посилання:

www.bloc-identitaire.com – Блок ідентитерів
www.autre-jeunesse.com – Інша молодь
www.nissarebela.com – Nissa Rebela
www.alsacedabord.org – Alsace d’Abord
www.fdesouche.com – незалежна мережева газета ідентеріанського спрямування
www.novopress.info – незалежне агенство новин NovoPress

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *