Hot! Укорінення

- модель поведінки людей і груп, що зберігаються зв’язки з членами свого роду та етнічної спільноти, та також зі своєю територіальною, культурною та історичною спадщиною. Укорінення протиставляється космополітизму західної цивілізації.

Цей космополітизм є наслідком універсалізму Просвітництва і лібералізму, який в ході історії привів до втрати значимості всіма родовими і племінними відносинами, що поступились місцем відносинам мас та індивідів. З точки зору націоналізму, суспільний динамізм і культурна діяльність світового масштабу обов’язково повинні асоціюватися з певним місцем. У той час як універсалізм нівелює відмінності по всій планеті, укорінення становить дієвий метод лікування патологій (соціальних, економічних, фізіологічних, культурних, тощо) нашої паралізованої цивілізації.

Укорінення не слід розглядати як відхід у минуле. Дана концепція відповідає новим технологіям і новим економічним моделям, які передбачають автономний розвиток регіонів, тобто територіальну автаркію. Вкорінення в першу чергу означає для нас укорінення в культуру. Таке уявлення динамічно і безпосередньо пов’язане з необхідністю актуалізації такого поняття як духовна спадщина предків.

(Фей, Фрезон & Стойкерс)

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *