Hot! Автаркія

- це економічний режим, за якого обмежено зовнішній товарний обіг, і особливо імпорт. Автаркія забезпечує політичну незалежність і самостійний розвиток внутрішнього виробництва.

Грамотно керована автаркія практикувалася усіма потужними виробничими силами на стадії їх зародження. Це особливо стосується галузевої автаркії, необхідної для створення і розвитку певного конкретного виробничого сектора.

Сьогодні, стоячи перед обличчям повного краху «вільного ринку» і міжнародної валютної системи, все більше і більше економістів, яких ми схильні підтримувати, виступають за створення автономних економічних областей. Йдеться про «автаркію експансії», організовану для великих просторів, однорідних в політичному і в культурному плані. Це відповідь західній системі, яка призвела до економічної кризи, а також до знеособлення якого зазнали її держави. Деякі країни третього світу, як власне і Західна Європа, могли б впровадити нову систему, яка, до всього іншого, стає дедалі більше сумісною з нинішнім станом енергетичних технологій (самостійне виробництво енергії). Крім того, було доведено, що тільки перехід на систему автономного розвитку може змінити ситуацію із зростаючим відставанням країн третього світу, викликаним неоколонізацією з боку економіки вільної торгівлі. Автаркія великих просторів – це найбільш відповідний інструмент для встановлення рівноваги між великими геополітичними блоками.

(Фей, Фрезон & Стойкерс)

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *