Hot! Американізація

- це панівна форма західного культурного занепаду, в основі якого лежить модель США як зразка для наслідування.

Американізм втілює найтиповіші риси західної масової культури, при чому США виступають в якості зразка ринкового суспільства та головного поширювача споживацького світогляду.

Серед основоположних елементів американізму відзначимо: панування в світі англійської мови та її американського варіанту; вороже до будь-яких відмінностей поширення американських форм мистецтва, стилів одягу, музики, харчування тощо (як істинно американських, так і «американоподобних»); уподібнення моделей освіти, принципів ЗМІ, техніки управління і комунікації нормам, які приписуються американському суспільству. Процес американізації активніше розвивається в тій системі, де з’являються відповідні американським культурні орієнтири, звичаї, ставлення до споживання («економіко-культурний комплекс»).

Критика культурної американізації , процесу який позбавляє народи їх економічної і політичної незалежності є дуже вдалим ідеологічним вектором. Це одна з тем, яка може згуртувати навколо себе як праві, так і ліві політичні сили.

(Фей, Фрезон & Стойкерс)

Залишити відгук

Ваш е-mail не буде оприлюднено! Обов'язкові поля позначено *